AYVALIK’A YENİ TURİZM ENFORMASYON OFİSLERİ

AYVALIK’A YENİ TURİZM ENFORMASYON OFİSLERİ 
Nilgün KAYA 
Ayvalık Turizm Geliştirme ve Altyapı Hizmet Birliği (AYTUGEB) tarafından yürütülen bir sosyal kalkınma projesi olan Visit Cunda projesi kapsamında, ilçeye 4 adet yeni Turizm Enformasyon Ofisi yapıldı. Yerleştirilmeye başlanan büroların önümüzdeki günlerde faaliyete geçeceği öğrenildi. 

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından finanse edilen 186 Bin lira bütçeli proje ile kamu kurum ve kuruluşları ile STK'ları yörenin güçlü olduğu bir alanda (kültür turizminde) bir proje etrafında buluşturmak ve sürdürülebilir bir model geliştirerek dayanışmayı ve sinerjiyi artırmak hedefleniyor. Proje süresince; Cunda sokaklarında kültürel bir tur güzergâhı oluşturulacak ve bu güzergâhta iki golf arabası ile yaşlı ve engelli yerli ve yabancı turistler gezdirilecek. Ayrıca proje içinde yöre mimarisine uygun 4 adet AYTUGEB Enformasyon Ofisi yaptırıldı. Bu ofislerde yerli ve yabancı turistlere info hizmeti verilecek.

ALTINOVA’DA ÇALIŞACAK PERSONEL ARANIYOR
Ofisler, Ayvalık ilçe Merkezinde Tansaş girişi, Sarımsaklıda PTT önü, Altınova’da İskele Meydanı, Ali Bey (Cunda) Adası’nda ise Su Ürünleri Kooperatifi önünde yer alıyor. Projenin devam edeceği 6 aylık sürede, enformasyon ofislerinde görev yapacak personelde proje kapsamında istihdam edilecek. Ayvalık, Cunda ve Sarımsaklıda görev yapacak personelin bulunduğu ancak Altınova’da halen personel arandığı öğrenildi. Altınova’daki personelin engelli kadrosundan istihdam edileceği, bu nedenle Altınova’da yaşayan bir engelli vatandaş arandığı belirtildi. 
Ortakları; Ayvalık Kaymakamlığı ve Ayvalık Ticaret Odası olan projenin İştirakçileri arasında Ayvalık Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi Ayvalık Meslek Yüksekokulu, Ayvalık Kültür ve Sanat Derneği, Ayvalık Turizm Danışma Müdürlüğü, Ayvalık Turizm ve Tanıtma Derneği ve Cunda Turizm Derneği yer alıyor.


https://www.facebook.com/AyvalikHaber/photos/a.543017229049903.122944.542745529077073/1072023006149320/?type=3&theater